Ay ve Güneş
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ay ve Güneş

/

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Video BölümüVideo Bölümü  
SIK KULLANILAN BÖLÜMLER
Tıkla Dinle Kutucukları & Maneviyat& Aşk ve Sevgi & Lakırdı Ovası & SEYR-i ALEM & DİVAN-I EDEBİYAT
GİTMEK İSTEDİĞİNİZ BÖLÜMÜN İSMİ ÜZERİNE TIKLAYIN
EN SON GÖNDERİLEN 10 MESAJ
Konu Yazan GöndermeTarihi
Salı 05 Şub. 2019, 11:07
Cuma 25 Ocak 2019, 12:06
Salı 04 Ara. 2018, 09:09
C.tesi 17 Şub. 2018, 10:29
C.tesi 17 Şub. 2018, 10:26
C.tesi 17 Haz. 2017, 13:04
Perş. 25 Mayıs 2017, 09:45
Cuma 12 Mayıs 2017, 09:58
Cuma 12 Mayıs 2017, 09:56
Perş. 04 Mayıs 2017, 09:33

Eymür: Suikastların emri Kozinoğlu’ndan 20 Mart 2013 Çarşamba

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
emiroğlu

Yaş : Kayıt tarihi : 09/09/08 Mesaj Sayısı : 594 Nerden : İş/Hobiler : Lakap : amcasını arıyor

MesajKonu: Eymür: Suikastların emri Kozinoğlu’ndan 20 Mart 2013 Çarşamba Eymür: Suikastların emri Kozinoğlu’ndan 20 Mart 2013 Çarşamba Icon_minitimeSalı 09 Nis. 2013, 00:02

hadep Genel Başkanı Murat Bozlak’a suikast emrini altında çalışan Kaşif Kozinoğlu’nun verdiğini belirten Eymür “O eylemi ben engelledim. Kıvrıkoğlu’na yönelik saldırı da bu yapı içinden düzenlendi” dedi

Melik Duvaklı İSTANBUL

Zirve Yayınevi davasında ifade veren MİT Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, eski HADEP Genel Başkanı Murat Bozlak’a yönelik suikastı kendisinin engellediğini söyledi. Malatya’dan gelen talimatla İstanbul Çağlayan Adliyesinde ifade veren Eymür, Zirve Yayınevi davasında misyonerlere yönelik katliamları yaptığı iddia edilen ‘Beyaz Kuvvetler’ hakkında bilgiler verdi. Bölgesel hücre yapılanması şeklinde mevcut olan bu yapıların Özel Harbin sivil unsurları olduğunu kaydeden Eymür, “Özel kuvvetlerin üç ana unsuru var. Sivil unsurları var. Bunlara Beyaz Kuvvetler, deniyor. MAK denilen bir birim var. Siyah kuvvetler, denilen bir birim daha var. Beyaz kuvvetler bölgelere göre çalışıyor. Bunlar harp eğitimi almış insanlar. Çok disiplinli ve ağızları sıkıdır bunların” dedi. Sivil olmayan unsurlara ise Siyah Kuvvetler denildiğini kaydeden Eymür, günümüzde bu birimin “Bordo Bereliler” olarak anıldığını söyledi. Özel Kuvvetlerden MİT’e gelen isimler arasında Orhan Çoban, Korkut Eken, Yavuz Ataç ve Kaşif Kozinoğlu’nu sayan Eymür şöyle devam etti: “Zaman zaman münferit bir takım rutin dışına çıktıklarını biliyorum. Örneğin Kaşif Kozinoğlu... Bu isim benim altımda MİT’te çalışırken, kendi emrindeki adamlara eski HADEP Genel Başkanı Murat Bozlak’a suikast emri verdi. Ben bunu öğrenince kendisi hakkında soruşturma açtım. Disiplin cezası verdim. Kurumdan uzaklaştırmak istedim. Kendisini teşkilat içinde de himaye edenler olduğu için uzaklaştıramadım.” Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın devlet iradesi ile kurulmuş yasal bir kurum olduğunu kaydeden Eymür, zaman zaman illegal faaliyet içine girildiğini duyduğunu kaydetti. Eymür 1997’de Kıbrıs’taki tatbikatta Hüseyin Kıvrıkoğlu’na yapıldığı düşünülen bir suikast teşebbüsünde, arkadaki albay şehit oldu. Ben buradaki eylemin bu yapı içerisinden yapıldığını duydum” şeklinde konuştu.

Eymür: Suikastların emri Kozinoğlu’ndan 20 Mart 2013 Çarşamba

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası