Ay ve Güneş
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ay ve Güneş

/

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Video BölümüVideo Bölümü  
SIK KULLANILAN BÖLÜMLER
Tıkla Dinle Kutucukları & Maneviyat& Aşk ve Sevgi & Lakırdı Ovası & SEYR-i ALEM & DİVAN-I EDEBİYAT
GİTMEK İSTEDİĞİNİZ BÖLÜMÜN İSMİ ÜZERİNE TIKLAYIN
EN SON GÖNDERİLEN 10 MESAJ
Konu Yazan GöndermeTarihi
Salı 05 Şub. 2019, 11:07
Cuma 25 Ocak 2019, 12:06
Salı 04 Ara. 2018, 09:09
C.tesi 17 Şub. 2018, 10:29
C.tesi 17 Şub. 2018, 10:26
C.tesi 17 Haz. 2017, 13:04
Perş. 25 Mayıs 2017, 09:45
Cuma 12 Mayıs 2017, 09:58
Cuma 12 Mayıs 2017, 09:56
Perş. 04 Mayıs 2017, 09:33

Aşk Nedir ve Biter Mi ?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek
Yaş : 43 Kayıt tarihi : 04/09/08 Mesaj Sayısı : 1871 Nerden : Geliyon İş/Hobiler : Yaşamak Lakap : GARİB

MesajKonu: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeÇarş. 24 Eyl. 2008, 13:22

Arkadaşlar herkeş bildi ve hisseddiği kadarıyla mecazi yada ilahi olarak "aşk"ın tanımını yapıp biter mi ? sorusuna cevap arayacak..

buyrun..

En son mcnn38 tarafından Cuma 19 Ara. 2008, 12:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://med-cezir.eniyiforum.org
hasret

hasret

Kadın
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 19/09/08 Mesaj Sayısı : 146 Nerden : İş/Hobiler : VUSLAT Lakap : USTA_2

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeÇarş. 24 Eyl. 2008, 13:28

bu yazı bneim için mi çıktı buraya duello
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek
Yaş : 43 Kayıt tarihi : 04/09/08 Mesaj Sayısı : 1871 Nerden : Geliyon İş/Hobiler : Yaşamak Lakap : GARİB

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeÇarş. 24 Eyl. 2008, 13:30

yoo bu genel bi tartışma konusu herkes duygu ve düşüncelerini ifade etsin birbirimizden öğreneceğimiz şeyler olabilir...

badboy
hasret

hasret

Kadın
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 19/09/08 Mesaj Sayısı : 146 Nerden : İş/Hobiler : VUSLAT Lakap : USTA_2

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeÇarş. 24 Eyl. 2008, 13:40

o zamn şöyle başlayayım hangi aşıklar kavuştu birbirine?????????
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeÇarş. 24 Eyl. 2008, 13:42

armin demiş ki:
o zamn şöyle başlayayım hangi aşıklar kavuştu birbirine?????????

ama bu aşkın bittiği anlamına gelmez ki yani şöle deyim zaten meşhur bi kabul vardır ki o da şudur;

"vuslat aşkı öldürür"

bu konu da 'iskender pala' dan "leyla ile mecnun" kitabını tavsiye ederim..

ihi
hasret

hasret

Kadın

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeÇarş. 24 Eyl. 2008, 14:13

eğer aşk varsa bunu hiç bişey öldüremez ben aşka inanmıyorum..........
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimePtsi 03 Kas. 2008, 17:26

Aşk Nasıl Bir Duygu...

Napolyon bir gün düşman askerlerinden kaçarken bir bakkala girer. Bakkal Napolyonu hemen tanır ve saklar. Arkadan gelen düşman askerlerine de "şuraya doğru kaçan bir adam gördüm" der. Düşman askerleri gittikten 5 dakika sonra Napolyonun muhafızları gelir.

O anda bakkal :
- Efendim haddim olmayarak size bir şey sormak istiyorum. Ölümle burun buruna olmak nasıl bir duygu? diye sorduğu anda Napolyon
- Bre densiz. Sen kim oluyorsun da dünyayı titreten insana böyle bir soru soruyorsun der ve muhafızlara dizin bu herifi kurşuna diye emreder.

Bakkalın gözünü bağlarlar. 3 2 1 diye sayarlarken; Bakkal içinden "ne yaptım ben? Bak şimdi öleceğim." diye düşünürken bir el uzanır ve göz bağını açar. Bağı açan Napolyondur ve "işte böyle bir duygu" der.

Aşk ta böyle bir duygudur. Anlatılmaz sadece yaşanır...

Cool
mevsim

mevsim

Yaş : Kayıt tarihi : 23/10/08 Mesaj Sayısı : 304 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeSalı 04 Kas. 2008, 09:21

Aşk karşlıklı sevmek demektir bitermi bitmez mi onu bilmiyorum bazılarının ki bitmiyor bazılarının ki ise bitiyor
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeSalı 04 Kas. 2008, 16:03

"Benim düşünceme göre aşk, ruhların çeşitli yaratıklar arasında bölünmüş parçalarının birleştirilmesidir. Bu birleşme onların en yüksek temel öğelerinde meydana gelir. Beraberlik ve ayrılığın, varlıkların birleşimi ve ayrışımıyla ilgili olduğunu biliyoruz. Her şekil kesinlikle kendine uygun olan şekli çağırır; onu arar, bulur. Herşey misli mislinedir. Aramızda karşıtların birbirlerini ittiğini benzerlerin birbirlerini çektiğini, hemcinslerin birbirleriyle uyum sağladığını bilmeyen yoktur. Niçin aynı durumlar ruhlar için sözkonusu olmasın? Allah Adem'in eşinde bulacağı ısınmanın nedenini Havva'nın kendisinden bir parça bulmasında kılmıştır."
İbn-i Hazm / Güvercin Gerdanlığı – Sevgiye ve Sevenlere Dâir
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeSalı 11 Kas. 2008, 12:49

Aşk,

Herkesin sahip olmak istediği,
uğrunda herşeyi yapabileceğini sandığı,
Ulaşamayanların pis ciğer muamelesi yaptığı,
Ulaşanların bir kısmının bedelini ağır bulup karşına çıkan ilk virajda sevdiğini yarı yolda bıraksa bile kendini hala ona layık ve sahip gördüğü,

ve

Gerçekten ona layık olanları sonsuza kadar terk etmeyen,

tek şeydir...
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeSalı 11 Kas. 2008, 12:50

gerçek aşk karşındakini kendinden fazla zevmektir, yok eğer deliler gibi aşıktım ama bitti diyorsan; sen kendine aşıkmışsın ve sadece kendini sevmişsindir...

ama benim söylediklerim aşık olduğunu söyleyip sonra bitti diyenler için, gerçek aşk bitmez [color=red]aşıktım ama bitti diyen sadece kendini sevmiştir ve bu ilişkiden çıkarı yani aldığı zevki aşk zannetmiştir[/color] çünkü [color=orange]bırakın aşkı evlilikte bile iyi günde kötü günde ölene kadar diye sözleşilirken dünyanın en değerli çoğu evlinin bile sahip olmadığı aşkın bedeli elbette ağır olacaktır[/color] yalancılar bu yükü kaldıramaz…

Yani bence aslında ortada bi kavram kargaşası var.Şöyle ki gönül eğlendirmek bedeninin isteklerini tatmin etmek için bu yola giren yalancı aşıklara, yada kendini aşık zannedenlere aşkın fıyatı biraz fazla gelmiştir ve onlarda benim gibi Garipleri orta bırakmışla ve gündüzünü bile GECE ye çevirmişlerdir...

En son mcnn38 tarafından Salı 05 Mayıs 2009, 13:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
toprağım

toprağım

Kadın
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 07/09/08 Mesaj Sayısı : 47 Nerden : mutluluğun olabileceği her yerdennnn İş/Hobiler : Lakap : kuzu(tubişşş)

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2009, 13:05

aşk diye bir şeey yoooooooookk :)
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2009, 14:16

toprağım demiş ki:
aşk diye bir şeey yoooooooookk :)

Aşk diye birşey yok diyorlar;

o zaman nedir bu göğsümde dönüp duran zemberek

hiçbir acı bu kadar canımı yakmazken aşk yok da ne demek

aşk bile bile ölüme hatta daha beterine yürümek,

sevdiğin herşeyi tarif edilmez bir hazza ve sancıya değişmek...

Cool
karinca

karinca

Kadın
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 11/01/09 Mesaj Sayısı : 29 Nerden : kayseri İş/Hobiler : Lakap :

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2009, 19:54

aşk var var olmasına da aşık olmayı bilen insan azz...ağla
toprağım

toprağım

Kadın
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 07/09/08 Mesaj Sayısı : 47 Nerden : mutluluğun olabileceği her yerdennnn İş/Hobiler : Lakap : kuzu(tubişşş)

MesajKonu: Geri: Aşk Nedir ve Biter Mi ? Aşk Nedir ve Biter Mi ? Icon_minitimeSalı 05 Mayıs 2009, 12:42

ozaman ben bilenlerden değilimm :))

Aşk Nedir ve Biter Mi ?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası