Ay ve Güneş
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ay ve Güneş

/

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Video BölümüVideo Bölümü  
SIK KULLANILAN BÖLÜMLER
Tıkla Dinle Kutucukları & Maneviyat& Aşk ve Sevgi & Lakırdı Ovası & SEYR-i ALEM & DİVAN-I EDEBİYAT
GİTMEK İSTEDİĞİNİZ BÖLÜMÜN İSMİ ÜZERİNE TIKLAYIN
EN SON GÖNDERİLEN 10 MESAJ
Konu Yazan GöndermeTarihi
Salı 05 Şub. 2019, 11:07
Cuma 25 Ocak 2019, 12:06
Salı 04 Ara. 2018, 09:09
C.tesi 17 Şub. 2018, 10:29
C.tesi 17 Şub. 2018, 10:26
C.tesi 17 Haz. 2017, 13:04
Perş. 25 Mayıs 2017, 09:45
Cuma 12 Mayıs 2017, 09:58
Cuma 12 Mayıs 2017, 09:56
Perş. 04 Mayıs 2017, 09:33

Haber Günlüğü

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek
Yaş : 43 Kayıt tarihi : 04/09/08 Mesaj Sayısı : 1871 Nerden : Geliyon İş/Hobiler : Yaşamak Lakap : GARİB

MesajKonu: Geri: Haber Günlüğü Haber Günlüğü - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 20 Ağus. 2009, 07:30

Haber Günlüğü - Sayfa 2 82922

88 yıl sonra ortaya çıktı!
İstiklal Marşı'nın 1921 yılında yapılan beste ve güfte yarışmasının belgeleri ortaya çıktı. Toplam 57 parçadan oluşan evrakların orjinal olduğu, yazıldıkları döneme ışık tutacak nitelikte oldukları belirtildi.
Van'da görev yapan bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni tarafından internet ortamında toplanan belgelerin, aşırı yıpranmış ve mantarla kaplanmış olduğu belirtildi.

Konya Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürü Bekir Şahin, bir öğretmenin belgeleri temin ederek kütüphaneye getirdiğini belirtti. Eserlerin Türk Milli Marşı'nın beste ve güfte yarışmasına ait belgeler olduğunu belirten Bekir Şahin, "Bu yarışmaya dair daha önce hiçbir belge ortaya çıkmamıştı. Bunlar bu döneme ait tek ve önemli eserlerdir. Her biri ayrı bir öneme sahip, başka bir örneği bulunmayan bu belgelerden 57 adet eser elimize ulaştı. Bu yarışmaya katılanların isimleri ve dilekçeleri bulunuyor. Eserleri çok yıpranmış ve mantar tutmuştu. İlk olarak bu eserler üzerindeki mantarları temizledik. Belgelerin onarımına başladık." dedi.

Bu belgelerin tamiratının yaklaşık 1 yıl süreceğini ifade eden Şahin, belgelerin kültür tarihine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Eserlerin, yazıldıkları bir dönemi aydınlatacağına vurgu yapan Konya Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürü Bekir Şahin, eseri kütüphaneye ulaştıran öğretmene teşekkür etti.

Eserleri bulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Kasım Kocabaş, uzun zamandır eski belgeleri incelediğini dile getirdi. Son dönemlerde el yazması eserler üzerinde yoğunlaştığını aktaran Kasım Kocabaş, eline geçen yazma eserleri kütüphaneye getirdiğini anlattı. İnternet ortamında bir el yazması belgenin dikkatini çektiğini ifade eden Kocabaş, "Ön araştırmanın ardından bu belgelerin İstiklal Marşı ile ilgili önemli bir tarihi eser olacağını düşündüm. Araştırmalarımı derinleştirdikten sonra bu eserlerin Milli Marşımızın beste ve güfte yarışmasına ait belgeler olduğunu tespit ettim. Bu eserleri hemen satın almak için girişimde bulundum. 57 parça belgenin tamamını aldıktan sonra eserleri hemen Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi'ne getirdim." diye konuştu.

Besteler arasında, Mehmet Akif Ersoy'un şiirini besteleyen Osman Zeki Üngör'e ait yazının da bulunduğunu aktaran Kocabaş, Üngör'ün yapmış olduğu ilk bestenin dilekçesi bulunduğunu bildirdi. Eserleri kütüphaneye kazandıran Kocabaş, sözlerini şöyle sürdürdü, "Dilekçede Zeki Üngör, Akif'in şiirini bestelediğini ve Maarif Vekaleti'ne gönderdiğini söylüyor. Üngör, 1. ve son kıtayı bestelediğini ifade ediyor. Ayrıca, istiklal marşını bestelemenin ne kadar zor olduğunu aktarıyor."

CİHAN
http://med-cezir.eniyiforum.org
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek
Yaş : 43 Kayıt tarihi : 04/09/08 Mesaj Sayısı : 1871 Nerden : Geliyon İş/Hobiler : Yaşamak Lakap : GARİB

MesajKonu: Geri: Haber Günlüğü Haber Günlüğü - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 20 Ağus. 2009, 07:34

Haber Günlüğü - Sayfa 2 82954

Son planları da deşifre oldu - Video
Cari açıktan kriz çıkarıp Türkiye üzerine felaket haberleri yapma furyası da Ergenekon operasyonu çıktı.
3. iddianameye göre, cari açık konusunu uzun süre Türkiye gündeminde tutma ve günlerce üzerine felaket senaryoları yazdırma fikri Ergenekon sanığı Erol Manisalı'nın. Savcılar cari açık örgütlemesini yapanın da Cumhuriyet Çalışma Grubu olduğunu iddia ediyor.

Emekli Orgeneral Şener Eruygur'dan ele geçirilen belgeler, darbe planlarının yapıldığı dönemlerde ekonomi ile ilgili felaket haberlerinin perde arkasındaki eli ortaya çıkardı. Belgeye göre darbeye zemin hazırlamak için kurulduğu ileri sürülen Cumhuriyet Çalışma Grubu, Ergenekon sanığı Erol Manisalı'nın tavsiyesi üzerine ekonomiye el atıyor.

VİDEO İZLEMEK İÇİN : http://videogaleri.samanyoluhaber.com/ShowVideo.aspx?ID=4811

2004 yılında Harbiye Ordu evinde yapılan ve kayda alındığı vurgulanan görüşmelerde Hükumet'in ekonomi politikalarının nasıl yıpratılacağı üzerinde Erol Manisalı ilginç tavsiyelerde bulunuyor. Ergenekon sanığı Manisalı, özellikle cari açık üzerinde durulmasını istiyor.

İlginçtir, Manisalı'nın tavsiyesi 2004 ve sonrasında felaket haberlerinin temel malzemesi oldu. Bu tarihten itibaren ekonomi adına cari açık köşe yazarları tarafından en büyük tehlike olarak gösterildi. Bazı sanayi ve ticaret oda başkanları ile sanayi ve ticaret dernek başkanları her mikrofon uzatıldığında cari açık üzerinden Hükumete ağır eleştiriler getirdi.

Erol Manisalı, bu konuyu işleyecek medyanın da bir an önce birleştirilmesini tavsiye ediyor.

Bu yıpratma planının merkezine konulan 7 milyar dolarlık cari açık 2003 yılına ait. Oysa 2008 yılı sonunda bu rakam 41 milyar doları aştı. Ancak geçen yıllar boyunca Türkiye gerek küresel yatırımlarla gerekse diğer girdilerle bu açığı dengelemesini bildi. 2009'dan itibaren ise konu tamamen gündemden düştü.

En son mcnn38 tarafından Perş. 20 Ağus. 2009, 07:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek

MesajKonu: Geri: Haber Günlüğü Haber Günlüğü - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 20 Ağus. 2009, 07:41

Haber Günlüğü - Sayfa 2 82945

Darbenin yedek ekibi kimler? - Video
30 Ağustos yaklaştı, TSK'da devir teslim heyecanı yaşanıyor. Peki Şener Eruygur ve ekibinden geriye kalanlar, ya da idhar ekibi olarak adlandırılan yedek cunta örgütlenmesi ne durumda?
Kamuoyu, Ergenekon iddianamelerinde üzerinde durulan yedek darbe örgütlenmesinin akıbetini merak ediyor.

Sarıkız, Ayışığı, Yakamoz, Eldiven, Demiryumruk… Bunlar 2003 yılından bu yana denenmiş darbe planlarıydı. Hepsi başarısızlıkla sonuçlandı ve darbeye kalkıştığı söylenenler bugün yargılanıyor.

TSK'DA İDHAR KADROSU VAR MI?

Ne var ki vatandaş bir darbeyi atlatmanın huzurunu yaşayamadan "idhar"la yani yedek cunta şüphesiyle karşı karşıya kaldı. İddianameye göre, ordudaki Ergenekon, bir yandan darbeye zemin hazırlamaya çalışırken bir yandan da başarısızlık ihtimaline karşı, hareketi devam ettirecek bir yapılanmaya da gitmişti.

VİDEO İZLEMEK İÇİN: http://videogaleri.samanyoluhaber.com/ShowVideo.aspx?ID=4805

ERUYGUR BELGESİ: İDHAR KADROSU VAR

TSK'da yedek cunta ekibinin varlığı ile ilgili bilgiler Ergenekon belgelerine dayanıyor. İdhar ekibi var mı sorusunun cevabı da yine sanıkların iddianamelere giren yazışmalarında. Emekli Orgeneral Şener Eruygur'a ait belge, idharın itirafı gibi.

Savcılar, belgenin Sarıkız ve Ayışığı girişimlerinden sonra bir üst makama yazılmış mektup olduğunun altını çiziyor ve kadrolaşmanın bugün de devam ettiği tespitini yapıyor. Özetle savcılar şu anda Asrın Davası'yla yargı önüne çıkarılan ekibin, kendi yedeğini oluşturduğu kanaatinde.

ATİLLA UĞUR'DAN İDHAR MEKTUBU ÇIKTI

Sanık Albay Hasan Atilla Uğur'dan ele geçirildiği ileri sürülen iki dokümanda daha yedek cuntadan bahsediliyor. Belgelerden birinde idhar ekibiyle ilgili çalışmaların devam ettiği belirtilirken diğerinden idharın gizli tutulduğu anlaşılıyor.

KARARGAH EVLERİ İDHAR MI?

İddia edilen ETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerine sızmak ve genç subayları örgüte kazandırmak için ordu içinde Karargah Evleri, Ata Evleri ve Cumhuriyet Evleri gibi yapılanma faaliyeti yürüttüğü yönünde ipuçları ele geçirilmişti.

Millet'e komplo planının arkasında da TSK içindeki Ergenekon`un `idhar` kadrosu olduğu ileri sürülüyor. Askeri Savcılık'ın Karargah Evleri'ni derinlemesine soruşturduğu biliniyor ancak soruşturmanın hangi aşamada olduğu henüz belirsiz.
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek

MesajKonu: Geri: Haber Günlüğü Haber Günlüğü - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 21 Ağus. 2009, 17:08

Gaffar Okkan suikastının talimatı Levent Ersöz'den
Haber Günlüğü - Sayfa 2 Gaffarokkan
Gizli tanık İlkadım'dan 'Okkan böyle öldürüldü' itirafı3'üncü Ergenekon davasının eklerinde vahim iddialar var

Vatan'ın haberine göre Ergenekon soruşturması kapsamında hazırlanan 3'üncü iddianamenin ek klasörlerinde, 4 gizli tanığın ifadeleri ayrıntılı bir şekilde yer alıyor. İfadelerine imza yerine parmak izi basan İlkadım, Anadolu, Gurbet ve Mehmet kod adlı gizli tanıklar, Okkan suikastından Gazi olaylarına kadar Türkiye'yi sarsan birçok olayla ilgili vahim iddialarda bulunuyor

Ek klasörlerdeki gizli tanık ifadeleri arasında en çarpıcı olanı olağanüstü hal döneminde köy koruculuğu yaptığını söyleyen İlkadım'a ait. İlkadım ifadesinde, o dönemde bölgede yakalanan terör örgütü mensuplarına ve yöre halkına korkunç işkenceler yapıldığını öne sürüyor. İşte gizli tanığın dilinden vahim iddialar:

KULAK KESTİLER: 1993-1994 yıllarında Cudi'de düzenlenen bir operasyon sonrasında yakalanan 7 PKK'lının sorgusu sırasında, Uzman Çavuş Cengiz Sonay teröristlerden birinin kulağını kesti. Örgütün yönetici kademesinden olan bu teröristler daha sonra kum ocağına götürülerek kurşuna dizildi.
6 KÖYLÜYÜ TABURA GÖMDÜLER: 1994-1995 yılları arasında Görümlü'de düştüğümüz pusuda 2 askerin şehit olması üzerine, Görümlü Bölük Komutanı olan Mehmet Zekeriya Öztürk, köy halkından 6 kişiyi gözaltına aldı. Sonra da köylüleri öldürtüp, taburun içerisindeki boş alana gömdürdü.

YEŞİL'LE TUNCAY GÜNEY BİR ARADA: Silopi'de görev yaptığım sırada Tuncay Güney, İlçe Jandarma Komutanlığı'na geldi. Daha sonra Güney'e Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım da katıldı. Yeşil buradan sınırı geçti ve Kuzey Irak'a gidip peşmerge komutanıyla buluştu.

SUİKAST TALİMATI ERSÖZ'DEN: 2001 yılında Diyarbakır'a gittim. O zaman Levent Ersöz İl Jandarma Alay Komutanı'ydı. Levent Ersöz bazı uzman çavuş ve astsubayları makamına çağırdı ve 'Diyarbakır'da çok önemli bir göreve gidiyorsunuz' dedi... 4 araçtan birini ben kullandım. Şehirde 3'ü asker 7 kişi lav silahı ve tüfeklerle bizden ayrıldı. 20 dakika sonra silah sesleri duydum. Geriye gelenlerle buradan ayrıldık. O gün Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ı öldürdüklerini sonradan öğrendim. Korkumdan konuşamadım. Levent Ersöz o zaman çok kudretli bir adamdı... "

Okkan ve 5 polis suikasta kurban gitti

DİYARBAKIR Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, 24 Ocak 2001 günü Emniyet Müdürlüğü binasından ayrıldıktan hemen sonra Şehitlik Semti Sezai Karakoç Bulvarı'nda makam aracının içinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Saldırıda Okkan'ın yanı sıra Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un yeğeni Atilla Durmuş, Mehmet Sepetçi, Mehmet Kamalı, Sabri Kün ve Selahattin Baysoy adındaki beş polis memuru da yaşamını yitirdi.

HİZBULLAHÇILAR MAHKUM OLDU: Suikastın ardından, 26 Hizbullah militanın olayı gerçekleştirdiği iddia edildi. Bu isimlerden bazıları yakalanabildi. Yapılan yargılamada, Hizbullah liderlerinden Mehmet Beşir Varol, 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Aynı davada yargılanan, örgütün Diyarbakır sorumlusu Mehmet Çiçek'in de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması kararlaştırıldı.
mcnn38
Admin
mcnn38

Erkek

MesajKonu: Geri: Haber Günlüğü Haber Günlüğü - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 26 Ağus. 2009, 18:20

Ergenekon sanığı Haberal'a korkunç itham
Haber Günlüğü - Sayfa 2 Kulak
Ergenekon'un tutuklu sanığı Mehmet Haberal'ın mafyavari işlerini üstlenen Rıfkı Kamburoğlu, tüyler ürperten itiraflarda bulundu: "Para ödemeyen İremtur'un sahibinin kulağını kestik."

Ergenekon iddianamesinin eklerinde Ergenekon sanığı Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'la ilgili korkunç iddiaların yer aldığı bir dilekçeye yer verildi. Dilekçeyi yazan Rıfkı Kamburoğlu, Mehmet Haberal'ın talimatı üzerine tahsilat yaptığını, alacaklıyı dağa kaldırdığını, borcunu ödemeyen bir tur yetkilisinin kulağını kestiğini öne sürdü.

AVUKATINA BİR BİR ANLATTI

Rizeli olduğunu, Mehmet Haberal'ın eşi tarafından akrabası olduğunu ve kayınbiraderi Bora Müftüoğlu'nun Patalya Oteli'nde güvenlik müdürü olarak görev yaptığını anlatan Kamburoğlu avukatı Niyazi Özgül'e gönderdiği dilekçede yaptığı işleri bir bir sıraladı.

Patalya Otel'deki konaklama ücretlerini ödemediği gerekçesiyle İremtur'dan tahsilat yapması için Kızılcahamam'daki Patalya Oteli'ne davet edildiğini ifade eden Kamburoğlu, otelde kendisini karşılayan Erkan Haberal'ın İremtur'dan 115 bin dolar alacaklarını tahsil edemediklerini söylediğini kaydetti.

'KAMAYLA KULAĞINI KESİN'

İstanbul'a İremtur'un merkezine gidip, tehdit ettiğini bunun üzerine 60 bin dolar üzerinden anlaşmaya vardıklarını anlatan Rıfkı Kamburoğlu 10 bin dolar ödeme yapan İremtur'un kalan miktarı ödemediğini belirterek, dilekçesinde şunları anlattı: "Bunun üzerine İremtur Yönetim Kurulu Süha Alnıtemiz'i kaldırdım. Jeep marka otosuyla Patalya Oteli'ne getirdim. Haberal, 'Kafasını gözünü kırın, benim odamdaki tarihi kama asılıdır kulağını kesin' dedi. Ben de onun dediği herşeyi yaptım ve Süha beyden 65 milyarlık ve 50 milyarlık iki adet çeki aldım. Bunları daha sonra Bahçelievler'deki hastanesinde Mustafa Birben ve ve Adem Avcı'nın huzurunda rektöre iade ettim."

BİR DE FOTOĞRAF ÇEKTİRMİŞ

Süha Alnıtemiz'e işkence yaptıktan sonra bir de fotoğraf çektirdiğini belirten Kamburoğlu, şunları anlattı: "Aynı gece Süha beyi yanıma alarak Patalya'nın rektör odasında şömine bara çıktım ve Süha beyle İlhan Cent ortasında samimi pozla resim çektirdik. Bu resim sayın avukatım sendedir. Resim incelendiğinde Süha Alnıtemiz'in patlak kulağı ve kanlar görülecektir. Bu olaydan sonra Süha beyin boğazında ödem çıkması nedeniyle üç ay konuşamadığı sabittir."

Mühendisten aşağı olmamalı

Rıfkı Kamburoğlu, Bayındır Holding ile çıkan ihtilafı ise şu sözlerle anlattı: "1998'in Ağustos ayında Mehmet Haberal'ın talimatıyla kayınbiraderim Bora tarafından beni memleketten arayarak 'Hocanın başı dertte adamlarını al silahlı olarak İzmir'e araziye in' dedi. Ben de yanıma 10 kişi alarak İzmir'e gittim. İzmir'de bizi Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi Müdiresi Sibel Hanım karşıladı. Mehmet Haberal beni cep telefonu ile arayarak, 'Enişte vuracağınız adam mühendisten aşağı olmamalı ona göre bu işi hallet benim kazancım yani 30 milyon doların yüzde 10'unu sana vereyim' dedi." İzmir'deki başarılarından dolayı Haberal'ın kendisinden 3 tane silahlı adam istediğini anlatan Kamburoğlu, "Sayın rektöre bu 3 kişiye ilaveten dördüncü kişi İrfan Okutan'ı da bıraktım. Maaşlı olarak rektörün illegal işlerinde kullanılmak üzere yanlarında çalıştılar" dedi.

İllegal işler yaptırdı
Rize Ardeşen'de ticaretle uğraşan Rıfkı Kamburoğlu, Ergenekon eklerinde yer alan mektubunu doğrulayarak, "Haberal bana illegal işler yaptırdı" dedi. Yaptığı tahsilatlar karşılığında alacaklarının ödenmediğini öne süren Kamburoğlu, "Bana iş yaptırdı, Beni kullandı. Kullandığı işlerin karşılığında bana para ödeyecek. Ben sabıkalı, illegal bir insandım. 3 yıla yakın Patalya'da kaldım. Sabıkalı bir adamla Haberal'ın ne işi olur?" diye sordu. ABDÜLKADİR SELVİ /Yeni Şafak

Haber Günlüğü

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : Önceki  1, 2